Historia firmy

GD Star Rating
loading...

Firma powstała w 1981 r. początkowo głównym produktem były wyroby kaletnicze- tornistry i plecaki. Dało to firmie niezbędne doświadczenie w metodach produkcji, oraz zorientowanie w dostępnych materiałach. Wraz ze zmianą ustrojową firma rozszerzała asortyment.

1989 r. to początek produkcji na rynek muzyczny- w firmie powstają pierwsze pokrowce gitarowe. Do ich produkcji stosowano nowodostępne materiały wodoodporne, oraz pianki poliuretanowe. W tamtych latach firma mieściła się w niewielkim warsztacie w Bydgoszczy. Od tamtej pory oferta pokrowców jest skrupulatnie rozszerzana. 

W latach 90′tych firma otworzyła się na świat. W19  po raz pierwszy pokazaliśmy ofertę naszej firmy na targach Music Messe we Frankfurcie. Do tej pory wystawialiśmy się na targach czterokrotnie. Na targach pokazywaliśmy między innymi pierwsze wzory gigbagów. 19 to przenosiny firmy do obecnej siedziby na ulicy Kościuszki w Bydgoszczy. Po  przenosinach firma zmieniła nazwę i przekształciła się w Hurtownię Sprzętu Muzycznego a Canto zostało główną marką tej Hurtowni. W 2004r. uzupełniliśmy park maszynowy o sitodruk. Jest on wykorzystywany do nadruku logotypów Canto na pokrowce, nazwy danych serii pokrowców czy logotypów współpracujących z nami sklepów. 

2007 rok to data przeniesienia produkcji do Chin za wyjątkiem sekcji instrumentów dętych, perkusyjnych i indywidualnych. Dzięki częstym wizytom u producentów oraz regularnej obecności na Targach China Music udało nam się zachować wysoki standard produkcji przy znaczącej obniżce ceny. W 2008 r. zakupiliśmy hafciarkę automatyczną.

Aktualnie większość logotypów na pokrowcach jest haftowanych a nie nanoszonych sitodrukiem. Pajączek na modelu Spider również jest haftowany. 

Na przełomie 2011/2012 roku przeprowadziliśmy gruntowny remont szwalni- poza walorami estetycznymi uzyskaliśmy dodatkowe miejsce i stanowiska pracy. Park maszynowy został odnowiony- większość produkcji jest wykonywana na nowoczesnych maszynach z pełną automatyką i pneumatyką- zapewnia to większą trwałość pokrowców i daje nowe możliwości w zakresie wzornictwa. Firma posiada również dobrze wyposażony fotograficzny atelier.

Aktualnie firma jest w fazie dalszego rozwoju przygotowując nowe serie pokrowców do wszystkich typów instrumentów. [fb_button]

GD Star Rating
loading...