Tomasz Łosowski

GD Star Rating
loading...

Tomasz „Łosiu” Łosowski (ur. 28 września 1973 w Gdańsku) – polski perkusista, producent muzyczny i kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny. Syn Sławomira Łosowskiego, współżałożyciela grupy Kombi. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu. Łosowski profesjonalną działalność artystyczną rozpoczął od występu wraz z grupą Kombi w 1991 roku.

Na stałe współpracuje z basistą Wojtkiem Pilichowskim i gitarzystą Markiem Raduli, z którymi występuje pod nazwą ΠR2. Sporadycznie komponuje muzykę do spotów reklamowych i filmów. W 2004 roku nagrał debiutancki album pt. C.V.  Łosowski współpracował ponadto z takimi grupami muzycznymi i wykonawcami jak: Blenders, Robert Janson, Renata Dąbkowska, Leszek Możdżer czy Marek Biliński. W 2004 roku w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny został uhonorowany tytułem najlepszego perkusisty. Prowadził warsztaty gry na perkusji m.in. na Vena Festival i festiwalu Blues nad Bobrem, udziela lekcji prywatnych. Gra na bębnach firmy DW i talerzach perkusyjnych firmy Zildijan.

 W 2010 r. firma Prusakowski, właściciel marki Canto, wyposażyła Tomasza Łosowskiego w pełen zestaw pokrowców na instrumenty perkusyjne oraz akcesoria do nich. Zestaw był wzorowany na pokrowcach serii S, z niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi zasugerowanymi przez artystę.

GD Star Rating
loading...