Sławomir Łosowski

GD Star Rating
loading...

Sławomir Łosowski (ur. 31 sierpnia 1951 w Gdańsku), lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, przekształconego następnie w Kombi (1976-1992). Gra na instrumentach klawiszowych. Z wykształcenia elektronik. Początkowo grał na instrumentach własnej konstrukcji.

W roku 1989 napisał kilka piosenek dla swojej córki Joanny dla potrzeb programu „Dyskoteka Pana Jacka” (czyt. dżeka). Jedna z nich – Zdrowie mamy, zdrowie taty – znalazła się na drugiej płycie z piosenkami z programu. Po rozwiązaniu zespołu Kombi, nagrał solową płytę z synem Tomaszem, grającym na instrumentach perkusyjnych pt. „Nowe Narodziny”.

W 2004 roku po 12 latach przerwy powrócił do gry na klawiszach wraz z synem (który grał w Kombi od 1991 roku aż do rozwiązania w 1992) oraz wokalistą Zbigniewem Filem. Pod wspólną nazwą zespołu Łosowski, są przygotowywane koncerty z cyklu światło i dźwięk o tytule „Zaczarowane Miasto”.  W maju 2007 roku Sławomir Łosowski wydał nowy singel pt. „Niebo, które czeka”, w którego nagraniu brali udział: Zbigniew Fil – śpiew, Marek Raduli – gitara, Wojciech Pilichowski – gitara basowa, Tomasz Łosowski – perkusja. Na singlu znajdują się dwa remiksy utworu wykonane przez East Clubbers. Artysta tworzy także w wolnym czasie grafiki. Jest właścicielem studia nagraniowego SL Sound w gdańskiej dzielnicy Osowa. Wybrana dyskografia solowa:

1994 Nowe narodziny

2009 Zaczarowane Miasto

GD Star Rating
loading...