Jan Pluta

GD Star Rating
loading...

Jan Pluta w Encyklopedii Polskiego Rocka na stronach 242-245 oraz 301. Współzałożyciel — twórca nazwy — , perkusista zespołu KOMBI. W 3-City grał wszystko i ze wszystkimi poczawszy od free-jazzu („Akcent” – laureat Jazz nad Odra) poprzez blue sowy „Horoskop”, rockowe ” Pięciu”, soulowy „Sekwens”, kończac popowym „Bumerang”; Szefem tego ostatniego był „Ojciec Polskiego Rocka” – Franciszek Walicki.

Początek lat osiemdziesiatych to wyjazd do Europy Zachodniej, do Black Forrest, gdzie powstała pierwsza w Europie niezależna fonograficzna wytwórnia jazzowa „MPS” – Records. W tym miejscu – w warunkach stricte prywatnych – spotykały się I nagrywaly, takie gwiazdy jazzu, jak Oskar Peterson, George Wein (twórca New Port Jazz Festival, JVC – Jazz Festival), Scott Hamilton, The Singers Unlimited. John Fedis I wielu innych. IMP miał okazję osobiscie poznać tych wspaniałych muzyków; z niektórymi współpracować. JMP, jako sideman grał i współpracował z takimi nazwiskami, jak: John Fedis, Buddy Guy, Junior Wells, The Real Blues Band, Conversation, Chaka Khan, Eddie Monteiro, Steve Gadd, a w Polsce z Krzysztofem Cugowskim, Wojciechem Karolakiem, Krzysztofem Scieranskim i innymi. Występował na najbardziej renomowanych festiwalach: Montreux Jazz Festival, JVC – Jazz Festival, Jakarta Iter. Jazz Festival, VS-Swing itp.

Wielokrotnie jego umiejętnosci wykorzystywano w nagranich studyjnych, gdzie występował jako zawodowo, dobrze brzmiący tzw. „first – track – drummer”, co pozwoliło mu zaznaczyć swoja obecnosć na kilkudziesięciu płytach o różnych stylistykach. Jest uczniem prof. Szymańskiego, który sam świetnie „napierał” w kotły w Operze oraz Filharmonii Baltyckiej. Od pięciu lat mieszka znowu w Polsce, w Gdyni, miejscu które bardzo inspiruje. „Two Different Ways” to pierwszy solowy album JMP, gdzie jako muzyk, kompozytor, aranżer stawia samodzielne kroki. Kiedy spotkał się z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem w roku 2003, postanowili wrócić razem z nimi na scenę i znów zagrać jako KOMBI, ale już jako nowy zespół.

Asortyment Canto:  

-Zestaw pokrowców oraz futerałów na perkusję.

GD Star Rating
loading...