Naturflex

Naturflex

Naturflex to odmiana pianki poliuretanowej charakteryzująca się dużo większą sztywnością i zdolnością utrzymywania kształtu. Podobnie do zwykłej pianki naturflex jest również dobrym izolatorem termicznym.

Czytaj dalej →

Kodura

Kodura

Kodura to sztuczny, odporny na wodę materiał. Aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji plecaków, toreb czy pokrowców. Kodura występuje w wielu różnych wariantach, różniących się np. gęstością splotu. W Canto korzystamy z Kodury 420, 600 i 1000.

Czytaj dalej →

ABS

ABS to tworzywo charakteryzujące się dobrą odpornością na zarysowania i udarnością. Zapewnia również zadowalającą ochronę termiczną. Jest bardzo lekkim tworzywem, łatwo dającym się obrabiać. Używany w przemyśle samochodowym, AGD, fotograficznym.

Czytaj dalej →

Pokrowce

Od momentu wynalezienia instrumentu problemem był sposób jego przechowywania i przenoszenia. Pierwsze pokrowce były zszywanymi skórzanymi workami, bez dopasowania do kształtu czy specyfiki instrumentu. Z biegiem czasu również w tej dziedzinie nastąpił postęp. Dzisiaj pokrowce robi się przede wszystkim z tworzyw sztucznych lub właśnie ze skóry (chociaż w tym wypadku jest to już bardziej futerał). Sztuczny materiał charakteryzuje się przede wszystkim…

Czytaj dalej →

Welur

Welur

Welur, inaczej zwany pluszem, to materiał wyrabiany już w XII wieku. Pierwotnie wykorzystywany do szycia drogich ubrań z czasem nabrał popularności. Dzisiaj wytwarzany również z tworzyw sztucznych. Do tej samej rodziny materiałów zaliczany jest także sztruks i aksamit.

Czytaj dalej →